Eerwaarde Pater Hendrik Jacobs c.i.c.m., 19001975 (aged 74 years)

Name
Eerwaarde Pater Hendrik /Jacobs/ c.i.c.m.
Given names
Eerwaarde Pater Hendrik
Nickname
Henri
Surname
Jacobs
Name suffix
c.i.c.m.
Birth
Death of a paternal grandfather
Death of a paternal grandmother
Death of a father
Ordination
August 23, 1925 (aged 24 years)
Address: Missionaris van Scheut
Occupation
Missionaris
1927 (aged 26 years)
CHN
Note: Henri vertelde niet graag over zijn tijd in China, maar Scheut heeft zijn missionarissen moeten terugtrekken uit China, omdat die vervolgd werden. Op een bepaald moment werd Henri voor dood achtergelaten in een put en gered door zijn "boy".
Occupation
Onderpastoor
1946 (aged 45 years)
Occupation
Pastoor
1951 (aged 50 years)
INDI:OCCU:CORP: parochie van Sint-Vincentius à Paulo
Death of a brother
Death of a mother
Occupation
emeritaat
1972 (aged 71 years)
Death
Address: Ziekenhuis Sint-Jozef
Unique identifier
52691BE3189F9E8461A695DA7449E1F6761E
Last change
August 4, 201218:41:54
Author of last change: Bart
Family with parents
father
takInnegraeve/fotos/Jacobs Jan.jpg
1870
Birth: June 18, 1870 43 35 Brugge, West-Vlaanderen, BEL
Death: Mechelen, Antwerpen, BEL
mother
Familie Jacobs
18701958
Birth: June 2, 1870Gent, Oost-Vlaanderen, BEL
Death: March 26, 1958Horendonk, Essen, Antwerpen, BEL
elder brother
18991951
Birth: 1899 28 28
Death: October 12, 1951Mechelen, Antwerpen, BEL
23 months
himself
E.H. Henri Jacobs, c.i.c.m.
19001975
Birth: November 12, 1900 30 30 Mechelen, Antwerpen, BEL
Death: August 25, 1975Kapellen, Antwerpen, BEL
Occupation

Henri vertelde niet graag over zijn tijd in China, maar Scheut heeft zijn missionarissen moeten terugtrekken uit China, omdat die vervolgd werden. Op een bepaald moment werd Henri voor dood achtergelaten in een put en gered door zijn "boy".

Media object
E.H. Henri Jacobs, c.i.c.m.
E.H. Henri Jacobs, c.i.c.m.
Media object
Henri Jacobs
Henri Jacobs

Missionaris in China

E.P. Hendrik Jacobs c.i.c.m. was missionaris van Scheut. Van 1927 tot 1946 was missionaris in China. Zo nu en dan - als er post mogelijk was - zond hij een brief naar zijn nicht Julia Innegraeve met enkele foto's. Enkele ervan zijn in de familie bewaard gebleven. De foto's moeten van de jaren 1930 zijn, want in een brief van 28 juni 1946 schrijft hij : "U vraagt mij een photo van mijn persoontje. Wel, wel toch. Waar zou ik mijn figuur op papier laten zetten, in heel de streek is geen enkel photograaf. Voor den oorlog waren er confraters amateur photograaf. Nu al hun materiaal is op, en er kan, tot nu toe, nog niets bijgekocht worden.

Deze foto's geven een beeld van hetgeen Henri Jacobs daar allemaal beleefde:

Een zicht op het dorp waar Henri Jacobs jarenlang werkte. Je ziet een lange muur met achteraan de toegangspoort.

De ingangspoort van het dorp Toei-tze-leang

Henri Jacobs met de pastoor van Toei-tze-leang

De H. Kindsheid van Toei-tze-leang met in het midden de dorpspastoor

Hendriks brief van april 1941 werd "Geöffnet" door "Obercommando der Wehrmacht".

De groote Klas. Ze lachen ook liever dan wel ernstig te studeeren.

Schrijfles bij de H.Kindsheid van Toei-tze-leang

Henri Jacobs geeft zangles aan de H. Kindsheid van Toei-tze-leang

De H. kindsheid van Toei-tze-leang

Kazuifel

Een meisje van de kindsheid op haar paasbest

Zalig en gelukkig nieuwjaar

Henri

San-Cheng-Kung november 1928

Bedanking aan de christenen

De man rechts is Hendrik Jacobs. Over de confrater links hebben we geen informatie.

We maken ons boter zelf. Ziehier ons primitief botermachien.

Feest

Feest

Gevierd in Toei-tze-leang

Hendrik Jacobs c.i.c.m.

Op reis naar de Mongolen

Zicht op de Pei-Hai, het oude hof van het keizerlijk paleis.

Zicht op het zomerpaleis

 

 

 

 

fancy-imagebar
Omer Verhoye (1926–2011) Dirk Dumon (1950–1958) Valentine Louise Jacobs (1875–) Marian Georgette Lina Desoete (1962–2018) Marie-Josée Françoise Meskens (1911–1983) Jan-Frans Creten (1919–2001) Amelie Marie Salens (1878–1936) Madeleine Dumon (1908–1978) Andreas Calleeuw (1924–1990) Joséphine Vrielynck (1902–1984) Edouard Joseph Innegraeve (1879–1956) Daniel Lodewijk De Nolf (1922–2002) August Viaene (1885–1966) Edouard Jacobs (1872–1951) Hélène De Nolf (1897–1985) Hélène Esther Marie Jacobs (1878–1963) Edouard Joseph Innegraeve (1879–1956) René De Coster (1892–1972) Louis Jozef Vrielynck (1873–1957) Esther Van den Abeele (1899–) Berengère Yvonna Philomena Innegraeve (1921–2012) Felicien Dumon (1911–1989) Marie Calleeuw (1882–1939) Irma Haemelinck (1890–1952) Catharina Joanna Fontier (1834–1914) Martha Calmeyn (1916–2013) Paula Desoete (1925–1944) Edouard Joseph Innegraeve (1879–1956) Desiré Jacobs (1827–1911) Germaine Dumon (1905–1992) Charles Van den Abeele (1894–) Rosalie Françoise Vanthuyne (1844–1918) Raimonda Maria Dumon (1916–1918) Daniël Debacker (1933–2015) Augustus Cools (1872–1941) Maurits Verhoye (1897–1980) Zr. Albertine De Nolf (1895–1988) Henri Montens + Zenobie Hoste Louis Saelens (–) Omer Verhoye (1926–2011) Edouardus Joannes Innegraeve (1854–1927) Valère Charles Jacobs + Irma Haemelinck Malvina Wauters (1872–1928) Desiré Jacobs (1827–1911) Georges Lietaert (1928–2013) Guido Dumon (1942–2016) Erna Demey (–2013) Antoine Dumon (1929–1991) René Hector Verhoye + Alice Vandamme Leonie Jacobs (1868–1918) Denise Jacobs (1927–2013) Jeanne Godelieve Syoen (1913–2002) Eerwaarde Pater Hendrik Jacobs c.i.c.m. (1900–1975)